Fotoraamatu abi lehekülg

Siin saad vastused oma küsimustele ja probleemidele

1. Kui palju fotoraamat maksab?

Fotoraamatu maksumus sõltub valitud kaantest ning lehtede arvust raamatus.
Täpsemalt vaata siit

2. Kui kaua võtab aega tellimuse täitmine?

Tellitud fotoraamatu saab kättesaamise kohaks valitud poest või postkontorist kätte pärast viit tööpäeva.

3. Kuidas ma saan teada, kas fotoraamat on juba postkontorisse saabunud?

Eesti Post teavitab tellijat fotoraamatu kohalejõudmisest valitud postkontorisse e-maili ning SMS-i abil

4. Kui palju lisandub tellimusele postikulu?

Postikulu lisandub ainult "Postiga postkontorisse" tellides. Postikulu maksumus sõltub tellitud fotoraamatute kogusest.
1 raamatu tellimisel on postikulu 2,99€, iga järgmise raamatu tellimisel lisandub postikuluna 2,99€. "Photopointi kauplusesse" tellides postikulu ei lisandu.

6. Milline on fotoraamatus kasutatav paber?

Fotoraamatu paberina kasutame me kahepoolset Noritsu fotopaberit. Fotopaber on poolmati pealispinna ja kerge siidja läikega. Paberi erikaal on 210 g/m²

7. Millised on fotoraamatute puhul kasutatavad kaaned?

Hetkel on valikus kõvad kaaned kolmes värvivalikus: valges värvitoonis kaaned "Pearl", mustas värvitoonis kaaned "Ebony" ning hõbedases värvitoonis kaaned "Silver".
Kaaned on A4 formaadis ning tänu selgmisesse ossa peidetud terasest tugevdusele väga vastupidavad.
Aja jooksul lisandub valikusse erinevaid kaasi juurde.

8. Milline peab olema fotoraamatusse lisatava pildi laius ja kõrgus pikslites?

Fotoraamatusse lisatava foto suurus pikslites sõltub sellest, kui suurelt foto raamatusse prinditakse.
Täpsed mõõtmed leiad allolevast tabelist:

Fotoraamatusse lisatava pildi soovituslikud laiused ja kõrgused pikslites ehk "Kui suur minu foto peab olema?
 
Prinditud foto suurus cm-tes
27,3 × 18,27 cm
27,3 × 16,37 cm
12,18 × 18,27 cm
13,04 × 8,69 cm
Soovitatav suurus (300 ppi)
3224 × 2158 px
3224 × 1933 px
1439 × 2158 px
1540 × 1026 px
Väikseim soovitatav suurus (200 ppi)
2149 × 1439 px
2150 × 1289 px
959 × 1439 px
1027 × 684 px

9. Tegin teie veebilehel konto aga meilile saadetud parool ja kasutajanimi ei toimi. Mida ma pean tegema?

Kõige tõenäolisemalt on teie konto veel aktiveerimata. Selle pärast ei toimigi teile saadetud parool ja kasutajanimi. Pärast konto loomist fotoraamatute veebilehel saadame teile E-maili, kus on lisaks kasutajanimele ja paroolile ka aktiveerimislink. Sellele vajutades tuleb kõigepealt oma konto aktiveerida. Seejärel sadame teile uue e-maili milles tervitame teid Fotoraamatud.ee konto eduka loomise puhul. Alles siis saab algses meilis saadetud kasutajanime ja parooliga sisse logida. Aktiveerimine on vajalik selleks, et suvaline inimene, kes teie e-mailiaadressi teab, ei saaks teie e-mailiaadressiga endale kontot luua.

10. Miks on fotoraamatu eelvaates mõnikord raamatusse lisatud pildil alumine või ülemine osa ära lõigatud? Kas see on nii vaid eelvaates ja päris raamatus on korralikud pildid?

Alloleval ekraanisalvestusel on üks ja seesama pilt veetud kahele erinevale väljale fotoraamatus. Pilt ise on püstipidine. Kui see asedada rõhtsele väljale (vasakpoolne), siis suurendatakse fotot nii, et see kataks kogu rõhtset printimisala. Selle tulemusena jääb foto ülemine ja alumine osa prinditavast alast välja.Kui seesama foto asetada püstipidisele väljale (paremal), siis asetub foto sinna ideaalselt¹. Alati peaks lisama püstipidise foto püstisele väljale ning rõhtse (landscape) foto rõhtsele väljale. Siis on kogu pildil olev kenasti näha ja midagi ära ei lõigata.

Päris raamat trükitakse täpselt samamoodi nagu on näha eelvaates, fotoraamatu tellimiskeskkonnas. Kui eelvaates on fotol ülemine ja alumine osa ära lõigatud, nagu ülaloleva ekraanisalvestuse vasakpoolsel lehel, siis prinditakse ka fotoraamatusse täpselt selline pilt, kust on alumine ja ülemine osa ära lõigatud.¹ Fotoraamatu printeväljad mahutavad ideaalselt 10x15 fotosid ehk 2:3 külgede suhtega fotosid. Kui teil on kompakt- või peegelkaamera, mis teeb 10x13 cm ehk 4:3 külgede suhtega fotosid, siis lõigatakse rõhtsel fotol veidikene alt ja ülevalt ning püstisel veidi paremalt ja vasakult ära.

Fotode erinevatest külgede suhetest ning sellest, miks selline lõikamine tarvilik on, räägib lähemalt Anton samateemalises Point TV videos.