Kuidas fotosid üles laadida

 

1. Enne Fotoraamatu kaante valimist ning kujundamist

1.1 Enne fotoraamatu kaante valimist on vaja üles laadida fotod, mida raamatu kujundamisel kasutada plaanid.
1.2 Kui Sa juba oled fotosid üles laadinud, siis saad kohe hakata valima kaasi ning liikuda edasi fotoraamatu kujundamise juurde.
1.3 Kui Sa varem üles laetud fotosid kasutada ei soovi, siis on kõige lihtsam soovitud fotod enne raamatu kujundama asumist üles laadida.

 

2. Fotoraamatu koostamise lähtepunkt: Leht "Minu fotoraamatud"

2.1 Fotoraamatu koostamise alustamiseks/fotode üles laadimiseks on vajalik luua kasutajakonto ning fotoraamat.ee veebilehele sisse logida. Olles sisse loginud, viiakse Sind Fotoraamat.ee esilehele.

2.2 Vajutades suurele tumedale nupule "Alusta fotoraamatu koostamist" jõuad lehele "Minu fotoraamatud". Sellel lehel on:

  • 2.2.1 Sinu pooleliolevad fotoraamatud
  • 2.2.2 Sinu tellitud fotoraamatud
  • 2.2.3 Lähtepunkt fotode üleslaadimiseks
  • 2.2.4 Lähtepunkt fotoraamatu koostamise alustamiseks
  • 2.2.5 Lehe sisu on erinev vastavalt sellele kas sa oled juba fotosid üles laadinud või fotoraamatuid kujundama asunud/fotoraamatuid tellinud.

2.3 Kui Sa ei ole eelnevalt fotosid üles laadinud ega fotoraamatut koostanud, siis näeb "Minu fotoraamatud" leht välja selline:

2.3.1 Sul palutakse enne fotoraamatu koostama asumist fotod üles laadida. Vajuta lehe allservas olevale nupule "Fotode üleslaadimine". Jätka fotode üleslaadimise abiteksti lugemist siin.

2.4 Kui Sa oled juba eelnevalt fotosid üles laadinud, siis näeb "Minu fotoraamatud" leht välja selline:

2.4.1 Kui soovid fotoraamatut kujundama asuda nende fotodega, mis juba üles laetud on, siis vajuta nupule "Alusta fotoraamatu koostamist". Loe edasi abiteksti Fotoraamatu kaante valimise kohta siit

2.4.2 Kui soovid uut raamatut kujundada uute fotodega, siis on lihtsam enne kujundama asumist uue raamatu fotod üles laadida. Selleks vajuta fotoraamatu menüü teist nuppu "Fotode üleslaadimine". Jätka fotode üleslaadimise abiteksti lugemist siin.

2.5 Kui Sa oled eelnevalt fotosid üles laadinud ning raamatut kujundanud, siis näeb "Minu fotoraamatud" leht välja selline:

2.5.1 Lehel "Minu fotoraamatud" kuvatakse kõik pooleliolevad fotoraamatud.
Iga kord, kui alustad uue fotoraamatu kujundamist (oled valinud kaaned), salvestatakse see alustatud projekt automaatselt "Minu fotoraamatud" lehele pooleliolevate fotoraamatute juurde.

2.5.2 Kui soovid fotoraamatut kujundama asuda nende fotodega, mis juba üles laetud on, siis vajuta nupule "Alusta fotoraamatu koostamist". Loe edasi abiteksti Fotoraamatu kaante valimise kohta siit

2.5.3 Kui soovid uut raamatut kujundada uute fotodega, siis on lihtsam enne kujundama asumist uue raamatu fotod üles laadida. Selleks vajuta fotoraamatu menüü teist nuppu "Fotode üleslaadimine". Jätka fotode üleslaadimise abiteksti lugemist siin.

2.5.4 Kui soovid jätkata poolelioleva fotoraamatu kujundamist, siis vali üks pooleliolevaist fotoraamatutest.
Valikul on abiks pisipildi all kuvatud info: raamatu loomise kuupäev ja kellaaeg ning raamatu viimase muutmise kuupäev ja kellaaeg.
Sealsamas saab igat salvestatud fotoraamatut kustutada.
Vajuta soovitud poolelioleva fotoraamatu hallil alal olevale nupule "Jätka fotoraamatu koostamist".
Loe edasi abiteksti Fotoraamatu kujundamise kohta siit

2.6 Kui Sa oled eelnevalt fotosid üles laadinud, raamatut kujundanud, ning ühe või mitu raamatut ka tellinud, siis on "Minu fotoraamatud" lehel ära toodud ka juba tellitud fotoraamatud. Need salvestatakse PDF-formaadis - Sa saad tellida juba tellitud raamatu edaspidi ükskõik millal.

 

2. Fotode üleslaadimine

3.1 Nupule "Fotode üleslaadimine" vajutades avaneb leht, kus saad vastses fotoraamatus olema hakkavad fotod üles laadida:

3.2 Fotode serverisse laadimiseks tuleb kõigepealt valida kaust, kuhu üleslaetud fotod salvestatakse.
Selleks vajuta suurele punasele nupule "1. Vali kaust".
Ekraanile kuvatakse aken, kus saad luua uue kausta või valida juba loodud kaustade seast see üks, kuhu soovid pilte laadida:

3.3 Kõigepealt sisesta kataloogi nimi ning seejärel vajuta nupule "Lisa uus kataloog". Uus kataloog kuvatakse vasakul.
Fotode üleslaadimiseks vastloodud kataloogi vajuta kolmanda sammuna dialoogiakna allservas oleval nupul "Salvesta pildid sellesse kataloogi".

3.4 Kui Sa oled juba eelnevalt mõne kataloogi loonud, siis kuvatakse ülalolevas kausta loomise/valimise dialoogiaknas rippmenüüna kõik seni loodud kataloogid:

3.4.1 Selle asemel, et iga kord fotode üleslaadimisel uut kataloogi luua, võid Sa valida ka ühe juba loodud kataloogidest.
Vali rippmenüüst soovitud kataloog ja vajuta teise sammuna dialoogiakna allservas oleval nupul "Salvesta pildid sellesse kataloogi".

3.5 Sejärel vajuta suurela punasele nupule "2. Vali fotod" ning navigeeri oma arvutis või sellega ühendatud andmekandjas olevate fotodeni.
Märgi need aktiivseks (loomulikult on võimalik märkida aktiivseks mitu fotot korraga) ning vajuta dialoogiakna allservas olevale nupule "Open".

3.6 Dialoogiaken sulgub ning fotod järjestatakse üleslaadimiseks fotoraamatud.ee fotode üleslaadimise lehele:

3.7 Kui soovid mõnda järjekorras olevat fotot sealt eemaldada, siis vajuta vastava foto kastikese sees, paremal, üleval nurgas olevale punasel taustal ristikesele.
Foto eemaldatakse üleslaadimisjärjekorrast ning seda ei laeta üles. Kui soovid järjekorras olevad fotod üles laadida, vajuta suurele punasele nupule "3. Alusta üleslaadimist".

3.7.1 Kui kohe kõik fotod üles laetud ei saa, siis ei juhtu sellest midagi. Sa saad edaspidi ükskõik millises fotoraamatu kujundamise faasis fotosid üles laadida.

3.7.2 Kui mõned üleslaetud fotod juhtuvad olema sellised, mida Sa tegelikult raamatus kasutada ei tahagi, siis ei ole ka sellest midagi katki. Kõiki üleslaetud fotosid ei pea fotoraamatu hilisemal kujundamisel kasutama. Soovi korral võib hiljem üleslaetud fotosid ka kustutada.

3.8 Fotosid hakatakse üles laadima. Protsessi kiirus sõltub üleslaetavate fotode hulgast, ja suurusest ning internetiühenduse kiirusest. Üleslaetud fotode pisipildid kuvatakse paremal.

3.9 Kui fotod on üles laetud, saad soovi korral veel fotosid üles laadida. Selleks tuleb vajutada punasel nupul "2. Lisa veel fotosid". Soovi korral saab enne lisafotode laadimist valida ka uue kausta kuhu need fotod üles laetakse. Selleks tuleb vajutada nupul "1. Vali kaust"

3.10 Nüüd on fotod üles laetud ning saad asuda fotoraamatut koostama. Vajuta üleslaetud fotode pisipiltide kohal olevale nupule "Alusta fotoraamatu koostamist". Sind viiakse tagasi lehele "Minu fotoraamatud". Vajuta seal allservas olevale kirjele "Alusta fotoraamatu koostamist"

 

4. Minu üleslaetud fotod

4.1 Kõik üleslaetud fotod ning kaustad on kenasti ühes kohas koos lehel "Minu üleslaetud fotod" Sinna saab navigeerida fotode üleslaadimise lõppedes üleslaetud fotode pisipiltide kohal olevale nupule "Mine üleslaetud fotode juurde" vajutades. Teine võimalus on kasutada fotoraamatu menüü kolmandat nuppu "Minu üleslaetud fotod".

4.2 Lehel "Minu üleslaetud fotod" on võimalik fotosid omal soovil keerata. Võimalik on kustutada terveid kaustu ning kaustades olevaid üksikpilte.

4.3 Vaikimisi kuvatakse "Minu üleslaetud fotod" lehel kõik üleslaetud fotod, olenemata sellest, millises kaustas need on.
Kui soovid vaadata ainult ühe teatud kausta sisu või kustutada teatud kausta, siis pead valima fotode pisipiltide kohal olevatest kaustade nimedest selle õige, ning sellel vajutama.
Seejärel kuvatakse ekraanile fotod, mis on ainult valitud kaustas.